ex2ex

Neutralne i niezależne – wyczerpujące informacje dla rynku turystycznego

Klaus Gehrke - Geschäftsführer

Klaus Gehrke - Geschäftsführer

Projekt dla touristikernet.com wystartował w 2000 roku z jednoosobowej firmy ex2ex Klaus Gehrke.

Po pierwszym pomyśle na stworzenie neutralnej i niezależnej platformy umożliwiającej niezakłucony przekaz wiadomości turystycznych ze świata zewnętrznego do konsumenta,
w czasie od czerwca do września 2000 roku, weszły w życie pierwsze pomysły. Okazało się też szybko, że ma to przyszłościowy obraz.

Powiedziane – zrobione : podczas wielu rozmów z pracownikami biur podróży i organizatorami podróży pojawił się pomysł na stworzenie Forum, które rozrosło się szybko i subtelnie weszło w życie.

Dziś samodzielnie postawionym zadaniem touristikernet.com jest połączyć razem wszystkie branże w turystyce.
Touristikernet.com ma dziś oferować, jako informacyjna i komunikacyjna platforma dla ludzi z branży, wiele więcej jak tylko zawodowe korzyści.
Touristikernet.com ma jednocześnie przynosić radość i przyjemność z korzystania z internetu oraz dodatkowo przekazywać informacje, które można również wykorzystać prywatnie.

Touristikernet.com jest szybkim nośnikiem informacji od Usługodawców do biur podróży.

Bez długiego oczekiwania na tradycyjną pocztę, bez niepotrzebnej produkcji papieru, za zaledwie paroma kliknięciami w informacji sprzedażnej pracownicy biur podróży znajdą tu wszystkie aktualne oferty!
Usługodawca ma na platformie touristikernet.com możliwość, bez zbędnej straty czasu, natychmiastowego przekazu swoich informacji do odbiorcy.

Celem touristikernet.com jest - w kontakcie z Użytkownikiem po obu stronach ( sprzedaż jak i produkcja ) - stworzyć jedną platformę, na której spotkają się wszystkie sektory najpiękniejszej branży świata jaką jest TURYSTYKA.
Touristikernet.com jest zatem internetowym przeglądem nowości i wydażeń dla biur podróży i Usługodawców.

Dzisiaj touristikernetnet.com jest znakiem towarowym ex2ex GmbH Troisdorf, Niemcy.We wszystkich zróżnicowanych informacjach, które odbiorcy znajdują w touristikernet.com, we wszystkich nowych projektach - najwyższym priorytetem touristikernet.com jest udostępnienie niezależnych i neutralnych informacji z branży.


Założycielem touristikernet.com jest Klaus Gehrke, urodzony w 1961 roku.

Po ukończeniu kształcenia na kupca w ruchu turystycznym w latach 1979-1982 Klaus Gehrke rozpoczął pracę zawodową w biurach turystycznych jak też u organizatorów imprez turystycznych, od 1990 do 1996 roku w usługach marketingowych i jako rzecznik prasowy w alpha holding- Frankfurt, Niemcy ( do tego należy także przedsiębiorstwo air martin podróże samolotem i alpha tours).

W 1996 roku Klaus Gehrke zakłożył firmę doradczą : komunikacja i doradztwo marketingowe KMB Marketing dla turystycznych przedsiebiorców.
Głównymi klientami byli i są : Protours AG-Hannover, RCE-Memmingen, RTL, SAT1 NRW, Kölner EXPRESS, Schauinsland Reisen. Buchungsmaschine AG, TransAer Cologne, SUNPROMOTIONS, TVG.

W tym samym czasie koncepcją KMB Marketing w roku 1998 jest Touristik INS.I.D.E.R. Club, największy w Niemczech klub dyspozytorski.